Introduction:

نویسندگان: Kazuo Ishiguro (رمان) و Alex Garland (فیلمنامه)
کارگردان: Mark Romanek

بازیگران: Carey Mulligan ، Andrew Garfield ، Keira Knightley

خلاصه داستان: Hailsham مدرسه ایه که درش بچه های خاصی نگهداری می شن… بچه هایی که نه پدری دارن، نه مادری… تنها دلیل وجودشون اینه که وقتی بزرگ شدن اعضای بدنشون رو به دیگران اهدا کنن… روث، کتی و تامی سه کودک از این مدرسه هستن که داستان رو رقم می زنن…

ژانر: درام، تخیلی
درجه فیلم: R (بدلیل صحنه های برهنگی و س ک س)
مدت زمان فیلم: 103 دقیقه
امتیاز فیلم در imdb با حدود 4 هزار شرکت کننده: 7.5
اولین اکران: 3 سپتامبر 2010– آمریکا
اطلاعات تکمیلی: http://www.imdb.com/title/tt1334260

What I Feel:

خب… این فیلم اونقدر احساسات من رو تحریک کرده که بعد از 9 ماه دوباره دارم می نویسم… توی این مدت فیلم های زیادی دیدم، بعضی هاشون رو تا حد مرگ دوست داشتم، اما هنوز اونقدر احساسم قوی نبود که به دلیل ننوشتنم غلبه کنه… اما داستان بی نظیر «هرگز رهایم مکن» در کنار بازی های فوق العاده و کارگردانی قابل تاملش، بالاخره سکوتم رو شکست.
متاسفانه و بسیار متاسفانه من اصل رمان رو نخوندم، اما بعد از یه گشت و گذار توی اینترنت متوجه شدم که [نقل قول می کنم]: «این رمان یکی از عاشقانه ترین و بهترین رمانهایی است که می توان به یک نفر هدیه داد!»
پس اگر خواستید به من کادویی، چیزی بدید، اینو مد نظر داشته باشید… تولدم هم 12 اسفنده! :دی
و اما خود فیلم… من تا بحال فیلم های متاثر کننده ی زیادی دیدم… اما تا بحال یه فیلم اینجوری قلبم رو به درد نیاورده بود! داستان فیلم همزمان که تخیلیه، چنان به واقعیات زندگی شبیهه که آدمو متحیر می کنه… و جمله محبوب من توی این فیلم یکی از مونولوگ های کتیه که بصورت نریشن روی فیلم گفته می شه: «هیچ وقت به فکرم نرسیده بود زندگی های ما که اینچنین بهم پیوسته بود، می تونه به این سرعت از هم جدا بشه. اگر اینو می دونستم محکم تر نگهش میداشتم»
این اولین فیلمی بود که من از مارک رومانیک می دیدم و باید بگم که کارش تحسین برانگیز بود… مثلث عشقی داستان فوق العاده به تصویر دراومده بود… اگرچه مسلماً نقطه قوت این فیلم، اساس داستانیش بود، ولی کارگردانی هم تونسته بود حق مطلب رو در روایت این داستان زیبا ادا کنه.
فیلمبرداری عالی بود… صحنه هایی که دوربین روی دست بود چنان با داستان فیلم عجین و همراه بود که با تمام وجودت تعلیق رو حس می کردی. موسیقی خیلی عالی در خدمت فیلم بود و توی خیلی از صحنه ها هم سکوت، بهترین موسیقی بود!
تنها نکته منفی ای که درباره این فیلم دیدم (در واقع من ندیدم، اونایی که کتاب رو خوندن دیدن) این بود که فیلم زیاد به کتاب وفادار نیست… اما به نظر من که کتاب رو نخوندم؛ تماشای این فیلم سراسر لذت بود.
بعداً نوشت: دلم نیومد از بازی خوب اندرو گارفیلد چیزی نگم… حالت نگاه هاش رو خیلی دوست داشتم، مخصوصاً توی یکی از صحنه های پایانی فیلم که با حالت شوکه به خبری گوش میداد، واقعاً فوق العاده بود! گارفیلد رو قبلاً توی فیلم هایی مثل  The Other Boleyn GirlThe Social Network دیده بودیم.

Rumor Has It:

– کری مولیگان باید برای این فیلم رانندگی یاد می گرفت. یه دوره فشرده 2 هفته ای آموزش رو هم طی کرد، اما توی امتحان رانندگی رد شد! برای همین مجبور بودن صحنه های رانندگیش رو توی جاده های فرعی و خلوت بگیرن که اجازه رانندگی داشته باشه.

– لوکیشن های فیلمبرداری این کار، واقع در اسکاتلند هستن.

– اسم فرانسوی فیلم «‹Auprès de moi toujours» به معنای «تا همیشه نزدیک به من» هست.

– فیلم برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن برای کری مولیگان از جشنواره فیلم های مستقل بریتانیایی شد و چندین مورد نامزدی دیگه تو جشنواره هایی مثل BAFTA و جشنواره فیلم فونیکس داره.

Download:

کیفیت فیلمی که من دانلود کردم 720p کم حجم با فرمت mkv بود که خیلی عالی بود. لینک هاش رو براتون توی اولین کامنت میذارم. در مورد زیرنویس هم توی سایت Subscene.com چند مورد ترجمه فارسیش رو دیدم، اما خودم ندیدم کیفیتشون چطوره.

پی نوشت: دلم تنگ شده بود!