The Perfect Trip, The Perfect Trap
سفر عالی، تله ی عالی!

Introduction:

نویسنده و کارگردان: Florian Henckel von Donnersmarck

خلاصه داستان: فرانک، یک توریست آمریکایی که برای سفر به ونیز رفته، ناخواسته و توسط الیس، وارد جریانی می شه که توش پای یه عده گانگستر و اسکاتلندیارد وسطه!

بازیگران: Johnny Depp ، Angelina Jolie ، Paul Bettany ، Steven Berkoff

ژانر: اکشن، کمدی
درجه فیلم: PG-13 (به خاطر یه نموره صحنه های خشونت و فحش و فحش کاری!)
مدت زمان فیلم: 103  دقیقه
امتیاز فیلم در imdb با 14,250 شرکت کننده: 6
امتیاز خود من به این فیلم: فقط به خاطر گل روی جانی جان (!) همون 6
اولین اکران: 10 دسامبر 2010 – آمریکا
اطلاعات تکمیلی: http://www.imdb.com/title/tt1243957

What I Feel:

نمی تونم بگم از فیلم اصلاً خوشم نیومد… اگر کنار برفک تلویزیون هم عکس جانی دپ بذارن واسه من جذاب می شه! :mrgreen: اما کلیت فیلم دلنشین نبود! 😐
به شخصیت ها و پردازش اتفاقات اینقدر کم رسیده بودن که آدم هیچ گونه همذات پنداری باهاشون نمی کرد! نمی دونم چرا تو نیمه اول فیلم وقایع اینقدر سریع و سرسری اتفاق می افتن… شاید بهترین اصطلاحی که بشه در توصیف این فیلم بکار برد، آبکی بود داستانشه! البته اقرار می کنم که یکی دوبار در طول فیلم آدم سورپرایز می شه، و پایانش واقعاً با چیزی که حدس می زدم فرق میکرد، اما در مقابل باقی نقاط ضعفش، اینها کافی نبود!
آنجلینا جولی که ظاهراً از رل زن خفنِ زبر و زرنگ و جاسوس مانند خوشش اومده و بعد از سالت، دوباره یه نقش این چنینی رو قبول کرده… اما از جانی دپ در عجبم که چرا؟! آخه چرا؟!!!! نه تنها سطح فیلم براش پائینه، بلکه بازیش هم تو این فیلم چنگی به دل نمی زنه! من موندم کسی که از بازی تو فیلم Finding Neverland پشیمونه، چطور به چنین پروژه ای بله می گه؟!
اما از غرغرهای من که بگذریم، فیلم گاهی آدم رو خوب می خندونه… یکی دو بار هم قشنگ غافلگیرت می کنه، و هیچی هیچی که نداشته باشه، آخرش می تونی لبخند بزنی بگی: ای! بدک نبود!… و من اعتراف می کنم آنجلینا تو این فیلم اینقدر کیف و کفش و لباسای خوشگل و جواهرات دلربا داره که بعنوان یه نمایش فشن هم می شه ازش استفاده برد… مخصوصاً اون گردنبند برلیانی که تو صحنه های پایان فیلم آنجلینا گردنشه، منو تقریباً به گریه انداخت! بسسسسسسکه خوشگل بود! 😦

Rumor Has It:

– نقش فرانک رو اول قرار بود تام کروز بازی کنه. اما بعدش کروز، با سم ورتینگتون جایگزین شد و جانی دپ هم بعد از اینکه ورتینگتون از پروژه کناره گیری کرد، به جای اون اومد.

– نقش الیس هم قرار بود مال چارلیز ترون باشه.

– از اولین مراحل تکمیل پروژه، فیلم چندتا کارگردان عوض کرد! اول قرار بود کارگردانی کار به عهده Lasse Hallström باشه، ولی بدلیل مشکلات زمانبندی Bharat Nalluri جانشینش شد. اما اونهم بدلیل مشکلات پروژه، کار رو ترک کرد و Florian Henckel von Donnersmarck همزمان با آنجلینا جولی به پروژه اضافه شد. اما بدلیل تفاوت سلیقه، اون هم به همراه سم ورتینگتون رفت و اسامی زیادی از جمله Alfonso Cuarón برای کارگردانی مطرح شد… اما در نهایت خود Donnersmarck برگشت.

– آنجلینا جولی در مصاحبه ای با مجله وگ اعتراف کرد که دلیل قبول کردن این پروژه این بود که می دونست در مدت زمان خیلی کمی در ونیز فیلمبرداری می شه.

– جولی در طول فیلم 12 لباس مختلف رو می پوشه که یکی از یکی خوشگل ترن!!

– تنها نهادی که به این فیلم روی خوش نشون داد HFPA یا همون Hollywood Foreign Press Association بود که هر سال برگزار کننده مراسم گلدن گلوبه و فیلم رو در سه رشته بهترین فیلم موزیکال/کمدی، بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین بازیگر نقش اول زن نامزد کرد که خب مشخصاً جایزه ای نبرد! البته ریکی جرویس، مجری امسال مراسم گلدن گلوب هم از خجالتشون دراومد و با مسخرگی اعلام کرد تنها دلیلی که HFPA این فیلم رو نامزد کرده این بوده که دلشون می خواسته آنجلینا جولی و جانی دپ رو از نزدیک ببینن! و بعد ادامه داد: البته فقط هم همین نبوده ها! به مسئولان HFPA رشوه هم دادن که اگر فیلمشون رو نامزد کنن، می برنشون کنسرت شر! :mrgreen:

Download:

من فیلم رو با کیفیت R5 دیدم که نسبتاً خوب بود، فقط صدا یه ذررررره یه جاهایی نامفهوم بود که یکی از دلایلش هم مدل تند و جویده حرف زدن آنجلینا جولی و جانی دپ بود. زیرنویس انگلیسی فیلم زیاد چنگی به دل نمی زد، اما ظاهراً ترجمه های فارسیش هم موجوده که اینجا یافت می شه!


Advertisements