Introduction:

نویسندگان: Alan R. Cohen و Alan Freedland
کارگردان: Todd Phillips

خلاصه داستان: پیتر، آرشیتکتی که قراره بزودی فرزندش به دنیا بیاد، به دلیل یک اشتباه نمی تونه با هواپیما به شهرش برگرده و مجبور می شه همراه اتان، راهی یک سفر جاده ای تا لس آنجلس بشه.

بازیگران: Robert Downey Jr. ، Zach Galifianakis ، Michelle Monaghan ، Jamie Foxx

ژانر: کمدی
درجه فیلم: R (به خاطر فحش و فحش کاری و مصرف مواد و یه کم هم موارد اخلاقی!)
مدت زمان فیلم: 95  دقیقه
امتیاز فیلم در imdb با 17,772 شرکت کننده: 7
امتیاز خود من به این فیلم: 8
اولین اکران: 105 نوامبر 2010 – آمریکا
اطلاعات تکمیلی: http://www.imdb.com/title/tt1231583

What I Feel:

عاششششششق زک گالیفیاناکیسم! یعنی عاشق! 😆 و البته فکر کن کنار چنین کاراکتر مشنگی، رابرت داونی جونیور اتو کشیده و جدی و یه کم بی حوصله قرار بگیره و مجبور باشن چند روز رو با هم تو یه ماشین سر کنن… یه جاهایی از فیلم (مثل صحنه تصادف یا صحنه ای که زک یه تفنگ رو پیدا می کنه و شلیک می کنه) اینقدر خندیدم که دل درد گرفتم!
تاد فیلیپس رو قبل از Hangover نمی شناختم… الان فقط با دیدن 2 تا فیلم، می پرستمش! تو این دوره ای که فیلم های کمدی شدن مضحکه هایی مثل امریکن پای و Vampires Su*ck یا کمدی رمانتیک هایی با سوژه های تکراری، واقعاً دیدن چنین طنزهای ناب و خوش ایده ای غنیمته!
توی فیلم اشاره های زیادی به سریال دو نفر و نصفی می شه که خودش یکی از سریال های مورد علاقه منه و کمدی خیلی خوبیه… حتی یه تیکه از سریال رو هم نشون می ده که زک توش بازی می کنه، اما من یادم نیست چنین قسمتی رو توش دیده باشم!
صحنه به صحنه فیلم مشخصه که با فکر ساخته شده… نمی دونم کارگردان چقدر دست بازیگرها رو توی صحنه ها باز گذاشته بود، فکر نمی کنم زیاد… اما نتیجه اش بازی های حساب شده و کادربندی شده ای بود که واقعاً سطح فیلم رو بالا برده بود.
رابرت داونی جونیور مثل همیشه خیلی خوب بود، حتی با وجود اینکه مثل همیشه مقدار خیلی زیادی از شخصیت خودش رو وارد کاراکتر فیلمش کرده بود، اما باز هم دلچسب بود…
این از اون فیلم هائیه که 100% توصیه می کنم ببینیدش… مخصوصاً اگر از Hangover خوشتون اومده بوده… چون این فیلم خیلی خوب تداعی کننده خاطره بهترین کمدی سال 2009 بود.

Rumor Has It:

– در هر دوی فیلم های Hangover و Due Date یک سگ بولداگ فرانسوی دیده می شه. البته این دو تا سگ یکی نیستن… اما دلیل بودنشون مدیر تولید هر دو پروژه، Scott Budnick بوده که خودش یه بولداگ فرانسوی داره.

– وانت شاسی بلند مشکی رنگی که دریل باهاش میاد دنبال پیتر، یه یه دوج والوکه که فقط از سال 1976 تا 1979 تولید شده.

– توی فیلم اتان به سایت طرفداران دو نفر و نصفیش اشاره می کنه واقعاً وجود داره: itsrainingtwoandahalfmen.com

– تاد فیلیپس در این فیلم در یک سکانس حضور داره. کاراکتر بری که زک و پیتر توی خونه ی دلال مواد می بینن.

Download:

من نسخه DVDRip کم حجمش رو دانلود کردم که خوب بود. البته الان نسخه 720pش هم اومده که زیرنویس انگلیسی هم خودش داره، لینک های اون رو براتون میذارم… زیرنویس های فارسیش هم اینجا پیدا می شه.

Advertisements